Face Upward - Widget

Filozofia Akademii

"Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością."

R. Russell

Akademia Wiedzy i Zabawy to miejsce wyjątkowe, które - w najprostszy sposób ujmując - stanowi kontynuację domowego ogniska. Tutaj bowiem każdy Przedszkolak nie tylko zdobywa wiedzę o otaczającym go świecie, ale przede wszystkim otrzymuje opiekę na najwyższym poziomie. Spośród innych przedszkoli wyróżniamy się między innymi tym, że nasza kadra traktuje swoich Podopiecznych z szacunkiem, troskliwością oraz wyrozumiałością.
 

Akademia Wiedzy i Zabawy jest przedszkolem stworzonym z miłości do Dzieci. To nasz drugi dom, który zgodnie z koncepcją Rudolfa Steiner'a tworzymy razem: gotujemy, szyjemy, pielęgnujemy ogródek, eksperymentujemy i dbamy o porządek. Aby zapewnić Dzieciom optymalne warunki rozwoju, w naszych salach stworzyliśmy kąciki waldorfskie: baśniowe i teatralne, krawieckie i rzemieślnicze.

Ponadto, w myśl filozofii Johna Dewey'a, wzbogacamy świat Dziecka stwarzając mu różnorodne możliwości poznawania świata wszystkimi zmysłami, poprzez doświadczenia, celebrowanie wspólnych posiłków oraz uczestnictwo w praktycznych zadaniach życia codziennego.

Nasz cel to dbałość o rozwój indywidualnych talentów każdego dziecka oraz wspieranie w dążeniu do samodzielności. Dlatego realizujemy zajęcia oparte zarówno o podstawę programową, jak i metodę projektów oraz wiele innych metod aktywizujących naturalny rozwój Dziecka. Język angielski w Akademii stanowi tego nieodzowny element. Jest też doskonałą zabawą inspirująca Dzieci do aktywności językowej.