Face Upward - Widget

Oferta Akademii

W Akademii Wiedzy i zabawy podstawę programową uzupełniamy szeregiem zajęć dodatkowych, które wspaniale urozmaicają każdy kolejny dzień w naszym Przedszkolu.

W pracy pedagogicznej wykorzystujemy najnowocześniejsze metody i narzędzia edukacyjno-wychowawcze. Jako pierwsi wprowadzamy praktyki stosowane w najlepszych systemach edukacyjnych na świecie. Przecierając edukacyjne szlaki bazujemy na najnowszych technikach i instrumentach wychowawczych.

Zajęcia dodatkowe w Akademii Wiedzy i Zabawy na rok szkolny 2018/2019, to m.in.:

 

~ Cuda z Tego Świata ~

Zajęcia te odbywają się raz w miesiącu. Podczas nich omawiamy historię, kulturę i tradycję wybranego kraju. Często też poznajemy podstawowe zwroty grzecznościowe w danym języku.

~ Zajęcia języka angielskiego ~ 

W codziennych przygodach i nauce Maluszkom towarzyszy lektor języka angielskiego, który komunikuje się z nimi wyłącznie w tym języku. Prowadząc zajęcia opiera się głównie o zabawę i metodę Glenna Domana.
 

~ Logopedia~

W trakcie zajęć z logopedą Dzieci trenują swój aparat mowy. Ta wesoła gimnastyka buzi i języka opiera się na prostych ćwiczeniach dopasowanych do ich wieku. Maluszki trenują grupowo, a starsze Dzieci - indywidualnie.
 

~ Rytmika z elementami tańca~ 

Podczas zajęć z rytmiki Przedszkolaki rozwijają wrażliwość muzyczną: ćwiczą poczucie rytmu, trenują wyobraźnię muzyczną i twórczo się aktywizują. Nabywają też miejętność spostrzegania, przetwarzania i odtwarzania czynności. Dzieci radośnie harcują w rytm muzyki ludowej, ale też współczesnej rozwijając swoją ekspresję i świadomość własnego ciała.
 

~ Joga~ 

Zajęcia z jogi, choć oparte na aktywnym ruchu ciała, wprowadzają Dzieci w stan wyjątkowego wyciszenia, zwiększają umiejętność koncentracji i kontrolowania oddechu. Ćwiczą również utrzymywanie równowagi i balansu ciała.

 

~ Karate ~ 

Dla Przedszkolaków to doskonała okazja do spożytkowania energii. Dopasowany do ich wieku program zajęć kładzie nacisk przede wszystkim na gry i zabawy ruchowe. Prócz podstawowych technik karate Dzieci rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, zwinność i gibkość.

 

~ Nauka gier zespołowych i pływania ~ 
 
Podczas zajęć Dzieci poznają zasady rządzące takimi dyscyplinami, jak piłka nożna czy hokej na trawie i biorą udział w swoich pierwszych treningach. Podczas pobytu na basenie oswajają się z wodą i poznają tajniki popularnych stylów pływackich pod okiem naszego trenera.~ Edukacja przez Szachy~
 
Celem zajęć jest Dzięki tym zajęciom zwiększamy umiejętności matematyczne naszych Przedszkolaków, przede wszystkim w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego i rozwiązywania problemów. Gra w szachy stymuluje również rozwój takich cech jak koncentracja, cierpliwość, wytrwałość i odwaga; uczy zasad fair play i szacunku do drugiego człowieka...

 

Ponadto naszą ofertę wzbogacamy o:

~ naukę czytania metodą Glenna Domana ~ Metoda ta została stworzona z myślą o pracy z dziećmi w wieku od 2 do 6 lat. Wykorzystując ją kilka razy dziennie oswajamy Maluszki ze światem słów - oddziałując na ich wzrok i słuch. Dzięki temu niue tylko przygotowujemy je do nauki czytania, ale też poszerzamy ich wiedzę i zakres słownictwa.

~ zajęcia prowadzone metodą projektu prof. Lilian Katz ~ Zgodnie z tą praktyczną metodą nauczania każdego miesiąca realizujemy w Akademii nowy projekt. Najpierw przygotowujemy mapę myśli, by na jej podstawie wziąć udział w zajęciach tematycznych, spotkaniach z ekspertami, wykonać ekspery,ment czy udać się na wycieczkę.

~ eksperymenty ~ Eksperymenty to dla Dzieci okazja do bliskiego spotkania z naukami ścisłymi, jak biologia, chemia czy fizyka. W ich trakcie dzieci mają okazje badać reakcje i zjawiska w bezpiecznych warunkach oraz poddawać ich przebieg i wynik wnikliwej obserwacji.

~ zajęcia kulinarne ~ Raz w tygodniu nasi Podopieczni zamieniają się w kucharzy, aby przygotować pyszną, zdrową potrawę, którą potem mogą ze smakiem zjeść. Zajęcia są doskonałą okazją do przełamywania niechęci niejadków, odkrywania nowych smaków, poznawania składników i czynności kuchennych. W trakcie zajęć korzytsamy z plonów naszego ogródka.

~ uprawę przedszkolnego ogródka ~ To właśnie w przyprzedszkolnym ogródku Maluszki obserwują jak na przestrzeni pór roku zmienia się świat roślin. Z pomocą Cioć sadzą, sieją, pielą, podlewają i doglądają efektów swojej pracy co najmniej raz w tygodniu. Uczą się dzięki temu systematyczności oraz dbałości o dobro własne i innych.