Publiczne Anglojęzyczne Przedszkole Marii Montessori

Nasze zajęcia

Nasze zajęcia

W Akademii Wiedzy i zabawy podstawę programową uzupełniamy szeregiem zajęć dodatkowych, które wspaniale urozmaicają każdy kolejny dzień w naszym Przedszkolu. W pracy pedagogicznej wykorzystujemy najnowocześniejsze metody i narzędzia edukacyjno-wychowawcze. Jako pierwsi wprowadzamy praktyki stosowane w najlepszych systemach edukacyjnych na świecie. Przecierając edukacyjne szlaki bazujemy na najnowszych technikach i instrumentach wychowawczych.

Praca własna metodą Marii Montessori

Praca własna, to czas kiedy dziecko rozwija swoją sferę twórczą i poznawczą. To czas, kiedy to Ono decyduje z jakim materiałem chce pracować, w którym miejscu i w jaki sposób. Dziecko zdobywa wiele umiejętności podczas pracy własnej, np. samodzielne podejmowanie decyzji, rzetelność i doprowadzanie swojej pracy do końca, a także utrzymywanie porządku. Uczy się również szacunku wobec innych osób.

praca_wlasna_35_1920x1280
english-2724442_640

Język angielski/Native speaker

Zajęcia z języka angielskiego płynnie przeplatają pozostałe aktywności, jakich w ciągu dnia podejmują się Przedszkolaki. W Akademii Wiedzy i Zabawy uczymy Dzieci nowego języka poprzez zabawę: śpiew piosenki, używając wyliczanek, stosując polecenia w języku angielskim, w trakcie gier i zabaw ruchowych. W każdej grupie wiekowej, to nauczycielki prowadzące odpowiadają za edukację języka nowożytnego. Raz w tygodniu do przedszkola przyjeżdża native speaker, który prowadzi z dziećmi zajęcia wyłącznie w języku angielskim.

Robotyka z elementami kodowania

Każda z grup wiekowych za pomocą robota Cubetto jest wprowadzona w zagadnienia kodowania i robotyki. Cubetto wygrało następujące nagrody :
– Cannes Lions 2016
– Red Dot „Best of the Best” 2016
– Platinum Junior Design Awards 2016

Praca z tym robotem od najmłodszych lat rozwija w dziecku kreatywność, zdolność logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Poza tym, to czysta frajda!

60_1920x1280
rytmika_73_1705x1137

Rytmika

Cotygodniowe zajęcia z rytmiki są dla naszych Maluszków doskonałą okazją do rozwijania ich dziecięcej wrażliwości muzycznej. Nauczycielka śpiewa z dziećmi przy akompaniamencie muzycznym, ćwiczy ich poczucie rytmu, rozbudza wyobraźnię muzyczną i aktywność twórczą. W trakcie zajęć Przedszkolaki rozwijają też umiejętności spostrzegania, przetwarzania i odtwarzania czynności.

Logopedia

To właśnie na tych zajęciach nasze Maluszki na wesoło wykonują przysłowiową gimnastykę buzi i języka. Logopeda dba, aby każdy Przedszkolak za pomocą prostych ćwiczeń trenował swój aparat mowy oraz nienaganną dykcję. Indywidualne programy logopedyczne – zależnie od swoich predyspozycji i potrzeb – obejmują dzieci w wieku 4 lat +

person-840784_640(1)
szachy_66_1920x1280

Edukacja Przez Szachy

Celem tej metody jest zwiększenie umiejętności matematycznych naszych Przedszkolaków, przede wszystkim w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego i rozwiązywania problemów; gra w szachy stymuluje również rozwój takich cech jak koncentracja, cierpliwość, wytrwałość i odwaga; uczy zasad fair play i szacunku do drugiego człowieka. Zajęcia prowadzone są przez nauczycielki prowadzące grupę.

Zajęcia prowadzone metodą projektu

Metoda projektów to jedna z najbardziej praktycznych metod nauczania, wnosząca w zajęcia naszych Przedszkolaków wiele wiedzy i zabawy. Każdego miesiąca realizowany jest nowy projekt, którego realizację rozpoczynamy wykonaniem Mapy Myśli. Na jej podstawie Dzieci zdobywają wiedzę w trakcie zajęć tematycznych, spotykają się z Ekspertem w danej dziedzinie, realizują zadania domowe związane z tematem projektu, a nawet biorą udział w wycieczce dydaktycznej.
mapa-mysli-3(1)
glenn_54_1920x1280

Nauka czytania metodą Glenna Domana

Metoda ta idealnie przygotowuje nasze Maluszki do nauki czytania, ponieważ jest dostosowana przede wszystkim do pracy z małymi dziećmi, w wieku od 2 do 6 lat. Polega na globalnym czytaniu wyrazów. Dzięki tej metodzie dzieci rozwijają się intelektualnie, poszerzają swoją wiedzę, a także zaczynają czytać pojedyncze wyrazy.

Eksperyment

Eksperymenty to zajęcia szeroko nawiązujące do nauk przyrodniczych i ścisłych, jak chemia czy fizyka. W ich trakcie dzieci mają okazje badać reakcje i zjawiska w bezpiecznych warunkach pozwalających kontrolować wszelkie istotne czynniki oraz poddawać ich przebieg oraz wynik dokładnej i wnikliwej obserwacji. Dla naszych Przedszkolaków jest to świetna zabawa na rzecz naukowego rozwoju.
eksperyment_103_1920x1280
baking-2881192_640

Zajęcia kulinarne

Nasi Podopieczni pod okiem dorosłych mają możliwość przygotowania pysznych, zdrowych potraw, które następnie mogą ze smakiem zjeść. Zajęcia są doskonałą okazją do przełamywania niechęci niejadków do nowych potraw; odkrywania nowych smaków, poznawania składników i kolejnych czynności potrzebnych do przygotowania ulubionych przekąsek. Ponadto w trakcie gotowania dzieci rozwijają wiedzę matematyczną: mierząc, ważąc i licząc.

Uprawa przedszkolnego ogródka

Pielęgnacja i obserwacja przedszkolnego ogródka pozwala Dzieciom zobaczyć, jak zmienia się świat roślin na przestrzeni kolejnych pór roku. Przedszkolaki z pomocą Cioć sadzą, sieją, pielą, podlewają i doglądają efektów swojej pracy co najmniej raz w tygodniu. Dzięki temu uczą się również systematyczności, dbałości o dobro własne i innych, ale przede wszystkim łączą przyjemne z pożytecznym. Nierzadko plony z ogródka wykorzystują w trakcie zajęć kulinarnych.
school-garden-1737320_640
baby-1151351_1920(1)

Relaksacja

Relaksacja to najbardziej cichy, spokojny i leniwy moment dnia w Przedszkolu. W tym czasie w młodszych grupach dzieci odpoczywają na leżaczkach, a w starszych słuchają opowiadań, bajek, bawią się w zabawy dowolne, tudzież biorą udział w zajęciach wyciszających duszę i ciało. To dawka spokoju po długim i ciężkim dniu pracy Przedszkolaka.

W naszej placówce istnieje możliwość rozbudowania oferty podstawowej zawartej w ramach czesnego o kolejne pozycje, które są dodatkowo płatne:

Zajęcia taneczne

Czasem odnosimy wrażenie, że dla naszych Przedszkolaków nie ma lepszego sposobu na zabawę niż spontaniczny i żywiołowy taniec. Każde zajęcia rozpoczytają się kilkuminutową rozgrzewką. Następnie Dzieci uczą się prostych ruchów i podstawowych kroków tanecznych – najchętniej w rytmach salsy, samby i cha-cha. Kiedy do ćwiczeń dołącza podkład muzyczny, tanecznej radości nie ma końca!

Akademia Piłkarska Oborniki

Pod okiem trenerów Akademii Piłkarskiej Oborniki, nasi Podopieczni pracują nad poprawą swojej kondycji, rozwijają inteligencję ruchową, nabywają nawyki zdrowego i aktywnego życia, a także uczą się współpracy w grupie.
Play Video